Yaklaşımlarımız

Yaklaşımlarımız

DOĞRU GÖRÜŞ: Oyuna bir bütün olarak bakmayı ve bir elin beş parmağı gibi takım halinde çalışmayı kapsar.

DOĞRU DÜŞÜNME: Oyuncunun kendisini tek kişilik bir guruptan ziyade bir sistemin parçası olarak görmesidir. Aynı zamanda takımdaki herkes ile bütünsel olarak bir bağı olduğu için, her maça bütün takımın yaşadıklarına yakından ortak olma niyetiyle çıkması anlamına da gelir.

DOĞRU KONUŞMA: İki bileşeni vardır. İlki, maç boyunca kendi kendine olumlu şeyler telkin etmek ve kendini boş münakaşalara kaptırmamaktır. ( Bu hakemden nefret ediyorum vb. ) İkincisi , başkalarıyla özellikle takım arkadaşlarınla konuşurken söylediklerine dikkat etmek ve onlara olumlu geri bildirimler vermeye odaklanmaktır.

DOĞRU EYLEM:  Takımın ahengini bozacak şekilde davranmamak ya da sürekli gösteriş yapmak yerine sahada olup bitenlere uygun davranışlar sergilemektir.

DOĞRU SEÇİM: Yaptığın işe saygı göstermek ve bunu kendi egonu şişirmektense topluluğu iyileştirmek için kullanmaktır. Alçak gönüllü ol.  Ayrıca eğlenceli de...

DOĞRU ÇABA: Bencilikten uzak olmak ve işini yapmak için doğru miktarda enerji harcamaktır. Mücadelenin yerini hiç bir şey doldurmaz. Mücadele etmezsen oyun içinde kalamazsın..

DOĞRU FARKINDALIK: Her maça rakiplerimizin neler yapacağını bilmek de dahil hücum planlarımızı net bir şekilde anlayarak çıkmayı kapsar. Ayrıca doğru zamanlarda doğru hamleleri yaparak doğru oynamak ve ister sahada ol ister kenarda otur maç boyunca farkındalığını sürekli korumak anlamına gelir.

DOĞRU KONSANTRASYON: Her an yaptığın işe odaklanmak ve geçmişte yaptığın hatalara ya da gelecekte vuku bulabilecek kötü şeylere saplanıp kalmamaktır.

Hikayemiz

Hikayemiz

Her şey seninle başlar.. Konsantre ol, iyi dinle, iyi anlaş..

Ekibimiz

Zorlu hedeflere giden yollar, ancak uzman bir kadronun, yoğun ve fedakarlık gerektiren çalışması ve desteğiyle aşılabilir. İşte kadromuz...

cy1-square

Cevat YARALI

Beden Eğitimi Öğretmeni & Antrenör

  • 22 yıllık TBL, TB2L, TB3L kariyeri
  • Milli sporcu
  • Basketbol Antrenörü
ssy1-square

Seray SOYDAŞ YARALI

Akademisyen & Antrenör

  • 12 yıllık TKB2L kariyeri
  • Türkiye Basketbol Federasyonu Bayan Altyapı Milli Takımlar İdareci / Antrenör

  • Basketbol Antrenörü
ss1-square

Serdar SOYDAŞ

Atletizm & Basketbol Antrenörü

  • Türkiye Basketbol Federasyonu Alt Yapı Milli Takımlar Teknik Heyeti "Medical"
  • Beden Eğitimi Öğretmeni