U16 Kız Takımımız Türkiye Finallerinde

29 Mart – 2 Nisan 2022 tarihleri arasında Samsun ilimizde iki farklı salonda düzenlenen Türkiye Basketbol Federasyonu U16 Kızlar Anadolu Şampiyonası Kırmızı Grup ta yer alan U16 Kız takımımız, çekilen kura sonucunda A grubunda mücadele etti.

Grup maçlarında takımımız tün rakiplerini yenerek diğer gruplardan gelecek rakibini yükselme maçı için beklemeye başladı. Grup maçlarında alınan sonuçlar ve puan durumu şu şekilde oldu

Turnuva, 1 Nisan Cuma günü A, B, C ve D grup ikinci ve üçüncülerinin çapraz olarak oynanan yükselme müsabakalarına sahne oldu. Bizim rakibimizi belirleyecek olan karşılaşma C Grubu ikincisi Adana Atlas Tigers ile D grubu üçüncüsü İstanbul Açı GSK takımları arasında oldu. Bu karşılaşmayı Adana Atlas Tigers 63 – 36 kazanarak ertesi gün oynanacak Türkiye Şampiyonası finalleri yükselme maçında rakibimiz oldu.

2 Nisan 2022 Cumartesi saat 14.00 de başlayan bu maç sonucunda rakibimiz Adana Atlas Tigers karşısında 53 – 46 lık skorla galip gelmeyi başaran takımımız 9 – 15 Mayıs 2022 tarihleri arasında İzmir ilinde düzenlenecek U16 Kızlar Türkiye Finallerinde mücadele edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.